Top Ad

Real Madrid maçından sonra Terim'in açıklamaları


Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu’ndaki Real Madrid karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Real Madrid’e karşı ağır bir yenilgi aldıklarını ancak Şampiyonlar Ligi’nde önlerinde daha beş maç olduğunu ve hafta sonu da ligde bir derbi maça çıkacaklarını hatırlatan Terim, “Önemli bir moral çöküntüsü; ama bunun üstesinden geleceğiz” diye konuştu. 

Deneyimli teknik adam, Real Madrid’in en ufak hatayı cezalandırabilecek takımlardan biri olduğuna vurgu yaparak, “Sizin silahlarınız ve onların silahları belli. Yarım pozisyonları bile yokken öne geçtiler. Futbol böyle bir oyun. Bazen adamı hak etmediği yerlere götürür, izahını da yapamazsınız. Maçta 6-1 mağlup olunca neyin izahını yapacaksınız? Ama pozisyon vermeden, yarım pozisyonla yenik duruma düştük. Üstelik 3-4 pozisyon da bulmuştuk. İkinci yarıya yine müthiş oynayarak başladık. Burak’ın bomboş durumdaki pozisyonu gol olsa, seyircinin olaya dâhil olmasıyla Real Madrid de olsanız ortam değişebilirdi. Durup dururken başka bir iş yapıyoruz, olacak iş değil. Futbolda bunun da altından kalkmak lazım. Rakip Real Madrid’dir, üç puanı herkes kaybedebilir” dedi.

Galatasaray taraftarlarının kendilerine güzel bir gece yaşattıklarını ancak onlara bunun karşılığını veremedikleri için üzgün olduğunu anlatan Fatih Terim, “Ben özür diliyorum. Oyuncularım ellerinden geleni yaptılar. Hatalar olur. Bu skora rağmen, oyuncularıma ve bana yaptıkları tezahürat için sonsuz teşekkür ediyorum. Oyuncularım bunları telafi edeceklerdir. Oyuncularımdan bir reaksiyon bekledim. Bu kadar moral çöküntüsü içinde, hak ettikleri bir şeyi alamadıkları için üzüldüler” ifadelerini kullandı. 

Başarılı teknik adam, içinde bulunulan durum için teşhisleri ve tedavilerini olduğunu dile getirerek, “İyi sonuçları da kötü sonuçları da alan biziz. Muhakkak teşhisimiz var, tedavisi de var. Ama bazen böyle ağır örnekler gerekiyor. Futbolun çok basit prensipleri var. Sahada yerine getirmezseniz, kim olursanız olun, ne olursanız olun kaybedersiniz. Muhakkak ki bazı şeyleri değiştireceğiz. Benim de sabrımın bir sınırı var. Herkes daha dikkatli olacak. Galatasaray takımı, buralardan çok geçti, buradan da geçer. Ama bu bakış açısı değiştirilmeli. Bir oyuncu olmadı mı, ‘Niye yok, nasıl olmaz, niye oynamıyor’ deniliyor. Allah nasip ederse önümüzde çok zaman var ve daha sezonun başı. Biz 9-10 maç peş peşe kazanıp, gol yemeden şampiyon olmuş bir takım olduğumuza göre, buralardan da geçeriz. Olamazsak da, ‘olamadık’ deriz. Kaybettik diye Türk Telekom Arena’yı böyle terk edecek hâlimiz yok. Ben takımıma ve oyuncularıma güveniyorum. Kayıpları benim haneme yazın, kazançlarımızı hep beraber kazanmış olalım. Bugün de inşallah son olur” diye konuştu.

Gruptaki diğer maçta Kopenhag ile Juventus’un berabere kaldığının hatırlatılması üzerine, işlerinin zor olduğunu bildiğini söyleyen Fatih Terim, son bölümde şu ifadeleri kullandı: “Ben elimden geldiğince mesaimi vermeye çalışıyorum. Bu tip hadiselerle karşılaşacağız. Duygularımızı puan cetvelinden biraz ayırmamız lazım. Kopenhag da ciddi bir takım. Şimdi Juventus deplasmanına gideceğiz ve yenilmememiz çok önemli. Real Madrid’in herkesi yenebileceği tahmin edilebilir. Juventus maçı şimdi çok daha önem kazandı. Çünkü kendi sahamızda kaybettik. Şimdi her maç önem kazandı. Real Madrid’e bile gidip direnmemiz lazım. Juventus ve Kopenhag maçlarını kaybetmememiz lazım.”
REKLAM
Real Madrid maçından sonra Terim'in açıklamaları 02:13 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.