Top Ad

Roberto Mancini bu tartışmaya noktayı koydu!

Galatasaray'ın İtalyan hocası Roberto Mancini, bir çok konuda açıklamalarda bulunurken frikik konusunun çok abartılmaması gerektiğini belirtti.

Galatasaray'ın İtalyan hocası Roberto Mancini, GS TV'de Günün Manşeti programında açıklamalarda bulundu.

''GENÇKEN JUVENTUS TARAFTARIYDIM''
Mancini, gençken Juventus taraftarı olduğunu ifade ederek, “Dün onlara karşı kazanmak önemliydi. Motivasyon önemli. Juventus maçında futbolcularım ekstra motive oldular. Kaliteli bir takıma sahibiz. Daha iyiye gidiyoruz. Kilit unsur konsantrasyon. İyi bir takım olduğumuzu hatırlamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

''ÖNEMLİ OLAN MANTIĞI ANLAMAK''
Takıma yansıtmak istediği anlayış hakkında konuşan Mancini, ''Sonuçta yeni bir takıma geldiğiniz zaman, işler biraz zor olabiliyor. Sezon ortasında bir takıma geldiğinizde 4-5 ay gerekebilir. Hazırlık kampını beraber geçirdiğiniz zaman kafanızdaki düşünceleri takıma daha iyi yansıtabiliyorsunuz. Son oynadığımız iki lig maçına ve Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız maçlara bakılırsa iyi yolda olduğumuzu herkes görecektir. Başarımız için 3-5-2 ya da 4-4-2 gerekebilir ancak önemli olan buradaki mantığı anlamak.'' ifadelerini kullandı.

''MUSLERA VE WESLEY'İN YOKLUĞU...''
İki yıldız ismin sakatlıkları hakkında ise Mancini, ''Wesley Sneijder ve Muslera çok önemli maçlar kaçırdılar. İkisi de kilit oyuncular. Mutlaka bunların yokluğu takımı etkiliyor. Buna çözüm bulmakta o kadar kolay olmuyor tabi.'' şeklinde konuştu.

SNEIJDER GİDER Mİ?
Sneijder hakkında çıkan transfer haberleri hakkında konuşan İtalyan hoca, ''Ben kesinlikle böyle bir şey olduğunu düşünüyorum. Sneijder'e has bir şey değil bu tip transfer spekülasyonu çıkabilir Aralık ve Ocak ayları yaklaştıkça. Ben Sneijder'in burada mutlu olduğunu düşünüyorum.'' dedi.

''GÖKHAN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ''
Mancini Gökhan Zan hakkında ise, ''Gökhan çok kaliteli bir oyuncu. Sıkıntıları vardı bunları da atlattı bizim çok çok önemli bir oyuncu.'' diye konuştu.

TRANSFER AÇIKLAMASI!
Transfer hakkında konuşan İtalyan hoca, ''Juventus galibiyeti bizim için çok önemliydi. Çok zor bir gruptan çıkmayı başardık. Ancak bunu şimdi geride bırakmamız lazım. Ligde 3 maçımız var. Bunların ikisi deplasmanda. Bu maçları kazanmamız lazım öncelikle ve odaklanmamız lazım. Sonra devre arasında oyuncu alacak mıyız, almayacak mıyız buna bakacağız. Hangi mevkiye kimi alacağız bunları konuşmak doğru değil. Belki de bunları biliyoruz ama şu an için bunun yeri değil.'' diye konuştu.

''HAMİT BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ''
Sakat olan Hamit hakkında ise Mancini, ''Hamit çok değerli ve tecrübeli bir oyuncumuz. Farklı pozisyonlarda oynatabileceğimiz bir oyuncu. Ancak şu anda Hamit'e baskı yapmamamız gerekiyor. Yüzde yüz geri dönmesi için sakince beklemeliyiz.'' dedi.

DURAN TOPLAR KONUSU
Mancini duran toplar konusunda ise, ''Yapılması gereken en iyi şey frikiğin iyi kullanılması. Frikik ve kornerler çok abartılmamalı bunları iyi kullanmak bana göre yeterli.'' diye konuştu.
REKLAM
Roberto Mancini bu tartışmaya noktayı koydu! 01:19 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.