Top Ad

Suat Kılıç: Yapılmazsa tazminat ödenir

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Türk Telekom Arena, üzerine açılır-kapanır çatı sisteminin ağırlığını taşımaya uygun dizayn edildi. Eksik olan tek şey, açılır-kapanır bir çatı. Bu sistem kulüp tarafından yapılmadığı taktirde, bunun maliyetine paralel bir tazminatın devlete ödenmesine ilişkin bir protokol hükmü var" dedi.

Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Juventus'u, kar muhalefeti nedeniyle ertesi güne sarkan maçta 1-0 yenerek tur atlamasının büyük bir başarı olduğunu dile getiren Kılıç, "Şampiyonlar Ligi'nin en uzun süren maçı oldu. Neredeyse tam gün devam eden bir maç heyecanı yaşadık. Galatarasay, maçı gece oynamış olsaydı, daha da iyi bir futbol ortaya koyabilirdi. Ertesi güne sarkan maç kaygıları da beraberinde getirdi ama buna rağmen kazanan biz olduk" diye konuştu.

24 ay içinde açılır-kapanır çatı

Bakanlık ve Galatasaray Kulübü arasında yapılan 9 Ağustos 2010 tarihli sözleşme uyarınca, 24 ay içeresinde açılır-kapanır çatı sistemin kurulması gerektiğine işaret eden Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu süre 2013 yılında dolmuş oldu. Artık sağır sultan bile biliyor ki bu protokolde açılır kapanır çatı sisteminin yapılması kararı var. Stadyumun sisteminin yapılmasıyla ilgili yükümlülük, Galatasaray Kulübü'ne bırakılmış durumda, tablo son derece berrak. Stadyumun zeminiyle ilgili de bir sorun var. Stadyumun kapatılacağı var sayılarak bir zemin çalışması yapılmadı.

Türkiye'nin pahalı, kapasitesi en yüksek ve UEFA kriterlerine en uygun stadında bu gibi olayların yaşanmaması hepimizin dileğiydi. Galatasaraylı vatandaşlarımızın kaygı duymaması lazım, nihayetinde bu stat hala Türkiye'nin en önemli ve görkemli stadı. Türk Telekom Arena, üzerine açılır-kapanır çatı sisteminin ağırlığını taşımaya uygun dizayn edildi. Dolayısıyla eksik olan tek şey, açılır-kapanır bir çatı. Bu sistem kulüp tarafından yapılmadığı taktirde, bunun maliyetine paralel bir tazminatın devlete ödenmesine ilişkin bir protokol hükmü var'

Belgeler bekleniyor

Bakan Kılıç, Beşiktaş'ın yeni yapılacak stat inşaatıyla ilgili bir soru üzerine de kulüpten istenilen iki belge olduğunu belirtti. Kılıç, ''Bir, stadyumun yapımına yönelik müteahhit firmayla yapılan inşaat sözleşmesi. Bir de stadyumun finansmanına yönelik kredi sözleşmesi ya da finansman güvencesi. Bu belgeler gelir gelmez projeye onay verilecek. Bu istikamette Beşiktaş stadyumun inşaatına devam edilecek'' dedi.

'Bu akşam herkes Trabzonsporlu'

Suat Kılıç, Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi J Grubu'nda yapacağı Lazio maçıyla ilgili de "Trabzonspor grubun lideri, inşallah İtalya'da puan alırlar. Bugün asli takımı ne olursa olsun, herkesin takımı Trabzonspor, herkesin rengi bordo-mavi. Trabzonsporlu olmak için Trabzonlu olmak şart değil. Türk olması, Türkiye vatandaşı olması yeterli" değerlendirmesinde bulundu.

REKLAM
Suat Kılıç: Yapılmazsa tazminat ödenir 00:51 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.