Top Ad

Galatasaray birçok devi solladı!

Şampiyonlar Ligi'ne en çok katılan ekipler arasında yer alan Galatasaray, Devler Ligi biletini tarihinde 13. kez aldı, bir çok büyük takımı gerisinde bıraktı..

Şampiyonlar Ligi'ne en çok katılan ekipler arasında yer alan Galatasaray, Devler Ligi biletini tarihinde 13. kez aldı, birçok büyük takımı gerisinde bıraktı

Süper Lig’in son haftasında Erciyesspor’u mağlup ederek ligi ikinci sırada tamamlayan Galatasaray hedefine ulaştı. Fenerbahçe’nin cezası nedeniyle Avrupa arenasında olamayacağı gelecek sezonda sarı-kırmızılılar Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılma hakkı elde etti. Galatasaray böylece Devler Arenası’nda 13. kez boy göstermeyi garantiledi.  

Şampiyonlar Ligi’nin adeta gediklisi olan Galatasaray, bu alanda kıtanın bir çok dev ekibini geride bırakmayı başardı. Liverpool, Arsenal, Tottenham gibi İngiliz devlerini geride bırakan sarı kırmızılılar, İspanya’nın da Barcelona ve Real Madrid dışındaki tüm takımlarından fazla katılım gösterdiler. Sarı-kırmızılılar ayrıca Borussia Dortmund, Schalke gibi Alman devlerinin yanı sıra, Inter, Roma Lazio gibi ekiplerin de önünde yer aldı.

TAKIM          KATILMA SAYISI
Barcelona          19
Real Madrid       19
M. United          19
Porto                 18
Arsenal               16
Bayern Münih     18
Milan                  17
Olympiakos        16
Juventus             15
Dinamo Kiev      14
Galatasaray      13
Chelsea              13
PSV                   13
Ajax                   13
Lyon                  12
Benfica              10
REKLAM
Galatasaray birçok devi solladı! 15:09 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.