Top Ad

Galatasaray derbiden mutlu ayrılmak istiyor!


Tecrübeli çalıştırıcı, siyah-beyazlıların maçın başında kurmak isteyeceği baskıyı presle engelleyecek. Burak Yılmaz defansın arkasına koşularla, Podolski, Sneijder ve Selçuk ise uzaktan şutlarla gol arayacak

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, derbi analizini tamamladı. Beşiktaş'ın zayıf ve güçlü yönlerini belirleyen tecrübeli hoca, galibiyet için 9 maddelik strateji hazırladı. İşte sarı-kırmızılı takımı, Olimpiyat Stadı'nda zafere taşıyacak o plan:

İLK GOLÜ BİZ ATALIM
1- 60 dakikaya dikkat: Beşiktaş bu sezon lig ve Avrupa'da ilk 60 dakikada rakipleri üzerinde yoğun baskı kurup, beraberinde gol buldu. En çok dikkat etmemiz gereken nokta bu baskıya karşılık vermemiz olacak.

2-ERKEN GOL YEME : Beşiktaş, erken bir gol atıp rahatlamak isteyecek. Ön alandaki pres ve orta sahadaki direncimizle savunmada hata yapmadan buna izin vermeyeceğiz. İlk golü biz bulursak avantaj sağlarız. (Beşiktaş bu sezon ilk golü yediği 4 maçı da kazanamadı)

3-Baskıyı rakibe çevir : UEFA'dan elenen Beşiktaş, Lizbon maçındaki hatalarının ve Olimpiyat Stadı'ndaki taraftarının baskısıyla üzerimize gelecek. Stres ve panik yapmayın. Biz rakibin oyununu bozup kendi istediklerimizi sahaya yansıttıkça baskı Beşiktaş'ın üzerine dönecek.

HAKEMLE DİDİŞMEYİN
4-Ayakta kal , mücadeleden kaçma : İstatistikler bu sezon en az ikili mücadele kazanan takımların başında olduğumuzu gösteriyor. Bu sorunu giderip, ikili mücadelelerde ayakta kalacağız, savaşmaktan korkmayın.

5-Hakemle oynama : Hakemin bazı kararları istediğimiz yönde olmayabilir. Hakemle sahada sert diyalog kurmaktan kaçınıp maça odaklanın.

6-BURAK'A UZUN TOP
Ceza sahası dışından şut çekin: Tolga Zengin, ceza sahası içinden çekilen şutlarda etkisiz kalıyor. Şut atmaktan korkmayın. Özellikle Podolski, Sneijder ve Selçuk bu alanda fırsat bulduğunda kaleyi yoklasın.

7-Defans arkasına koşun : Beşiktaş savunması arkalarına atılan derin toplarda zaaf gösteriyor. Burak'ın bu noktaya yapacağı koşular, Selçuk ve Sneijder'in derin paslarıyla rakip kalede golü bulabiliriz.

OĞUZHAN'I YIPRATIN
8-Oğuzhan 'a yakın marka j: Beşiktaş'ın pas trafiğini yöneten adam Oğuzhan. Ona sahada rahat top kullanacağı alan bırakmayın, yakın markaj uygulayın. Oğuzhan'ın pas bağlantılarını kesersek, rakibi eksik adamla yakalamamız kolaylaşır.

GOMEZ'İ BOŞ BIRAKMA
9-Mario Gomez'e konsantre ol : Gomez'in kanat ortalarındaki ve cepheden kaleyi gördüğü pozisyonlardaki etkinliğini sıfıra indireceğiz. Rahat top aldırmayın. Bekler ve stoperler konsantrasyonunu bir an bile olsun kaybetmeyecek.
REKLAM
Galatasaray derbiden mutlu ayrılmak istiyor! 14:28 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.