Top Ad

Galatasaray Sabri'nin sözleşmesindeki opsiyonu iptal etti


Galatasaray Spor Kulübü, resmi siteden yaptığı açıklama ile Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesindeki opsiyonun iptal edildiğini duyurdu.

Galatasaray'da sular durulmuyor. Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesi ile başlayan, ardından Mustafa Denizli'nin göreve gelmesi ile devam eden ve en son Alman oyuncu Kevin Grosskreutz'un takımdan kaçması ile zirve yapan olaylar zincirine bugün bir halka daha eklendi.

TARAFTARIN HEDEFİNDEYDİ
Son zamanlarda ortaya koyduğu futbolla taraftarların sık sık protestosuna maruz kalan Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesinin otomatik olarak uzama opsiyonu karşılıklı olarak iptal edildi.

"YOLLAR AYRILACAK" YORUMLARI
Bu karar sosyal medyada da şok etkisi yaratırken, sene sonunda Sabri ile Galatasaray'ın yollarının ayrılacağı şeklinde yorumlandı.

BUGÜN OYNARSA OTOMATİK UZAYACAKTI
Sabri Sarıoğlu, bugün Denayer'in yokluğunda 15. kez 11'de sahaya çıkması durumunda sözleşmesi otomatik olarak 1 yıl uzayacaktı. Galatasaray, Bursaspor maçı öncesi duruma müdahale etti ve o maddeyi geçersiz bıraktı.

İşte Galatasaray resmi sitesinden yapılan o açıklama:

"Profesyonel futbolcumuz Sabri Sarıoğlu ile şirketimiz arasında 1+1 sezon olarak imzalanan sözleşmenin, oyuncunun sezon içinde belli maç sayısına ulaşması halinde otomatik olarak uzama opsiyonu karşılıklı varılan mutabakat çerçevesinde iptal edilmiştir.

Altyapıdan yola çıkan, en zor zamanlarda kaptanlık pazubandını taşıyan ve her şart altında Galatasaray için terinin son damlasına kadar savaşan oyuncumuza, sergilediği Galatasaraylılık duruşundan ötürü teşekkür ederiz.

Kendisinin geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde da bu forma ve arma için elinden gelenin en iyisini yapacağına olan inancımız tamdır.

Saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü"
REKLAM
Galatasaray Sabri'nin sözleşmesindeki opsiyonu iptal etti 19:01 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.