Top Ad

Grosskreutz Liverpool için ayrılmış


Mustafa Denizli'ye "Ayrılmak istiyorum" diyen Alman yıldızın Liverpool ile her konuda anlaştığı belirlendi.

Galatasaray'dan ayrılmayı kafasına koyan ve serbest kalma maddesini kullanan Alman futbolcu Kevin Grosskreutz'un Dortmund'dan eski hocası Jurgen Klopp'un çalıştırdığı İngiliz devi Liverpool ile 3 yıllık anlaşma sağladığı ortaya çıktı. Bu transferi İngilizler'in 10 gün içinde duyuracağı öğrenildi.

2,5 MİLYON EURO ÇÖPE GİDECEK
Takvim'in haberine göre; sezon başında olaylı şekilde son gün transfer edilen ancak lisans işlemleri yetişmeyen Alman futbolcu için Galatasaray, kulübü Dortmund'a 1.5 milyon euro bonservis bedeli ödemişti.

Kevin için ise oymadığı 6 ay boyunca Galatasaray'ın kasasından 630 bin Euro çıkacak. Bonservis bedeli için ödenen 1,5 milyon euro da hesaba katılırsa menajerlik ücretleri ile birlikte 2.5 milyon euro çöpe gitmiş olacak.

Kevin Grosskreutz'un maddi ve manevi olarak kulübe verdiği zarar camiada büyük rahatsızlık yaratı. Kevin'in serbest kaldığını belgeleyen olayların olduğu iddia edildi.

ALMANYA'YA GİTTİ ORADA ANLAŞTI
Grosskreutz'un kendisine ve menejerlerine ödenmeyen paralardan dolayı serbest kalma maddesini kullanacağı öğrenildi. G.Saray'da yıllar önce 165 bin dolarlık alacağının geç ödendiği için elden kaçan Fransa milli takımını yıldızı Ribery gibi bu olay da mahkemelik olabilir.

Alman futbolcunun izin günlerinde gittiği Almanya ve İngiltere'de Liverpool kulübü ile gizlice anlaştığı belirlendi. Alman yıldızın ocak ayında İngiltere'ye gideceğine kesin gözle bakılıyor.
REKLAM
Grosskreutz Liverpool için ayrılmış 18:56 Oku: 5

İletişim

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.